TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC2221-22-6/6-6
55PC2221-22-6/6-6 picture photo
Mfg. Part Number
55PC2221-22-6/6-6
Brief Description
55PC CABLE
Datasheet Download
55PC2221-22-6/6-6.pdf
Availability of 55PC2221-22-6/6-6
QUANTITY
55PC2221-22-6/6-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 55PC2221-22-6/6-6
Internal Part NumberEIS-55PC2221-22-6/6-6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)55PC2221-22-6/6-6
55PC2221-22-6/6-6 Details Description
Related parts for 55PC2221-22-6/6-6
PILOT LIGHT SQUARE GRN 110VAC datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR 2-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 8SOPWRPAD datasheet.pdf
RES SMD 21KOHM 0.1% 0.16W J LEAD datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE TAB CONN 4P. G datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf