API Technologies Corp 56-504-012-GBL
56-504-012-GBL picture photo
Mfg. Part Number
56-504-012-GBL
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
EMI FILTER
Datasheet Download
56-504-012-GBL.pdf
Availability of 56-504-012-GBL
QUANTITY
56-504-012-GBL Order Process
Ship out your order
Specifications of 56-504-012-GBL
Internal Part NumberEIS-56-504-012-GBL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)56-504-012-GBL
Related Links56-504-, 56-504-012-GBL Datasheet, API Technologies Corp Distributor
56-504-012-GBL Details Description
Related parts for 56-504-012-GBL
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1.2KV TO220AB datasheet.pdf
IC 1.4A DUAL PWR INT SW 30-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 9.1K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
PAK50 CONN datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VFQFPN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf