3M 5602-12-0142A-700
5602-12-0142A-700 picture photo
Mfg. Part Number
5602-12-0142A-700
Brief Description
CABLE SATA 3.0 R/A-ST 0.70M
Datasheet Download
5602-12-0142A-700.pdf
Availability of 5602-12-0142A-700
QUANTITY
5602-12-0142A-700 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-12-0142A-700
Internal Part NumberEIS-5602-12-0142A-700
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle, Right Angle
UsageInternal
Length2.30' (700.00mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-12-0142A-700
Related Links5602-12-, 5602-12-0142A-700 Datasheet, 3M Distributor
5602-12-0142A-700 Details Description
Related parts for 5602-12-0142A-700
IC A/D CONV 14BIT SRL&PAR 28SSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K 2CH SPI 14SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 10A 400V GBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
M801 55C 55#23 PIN RECP THRD datasheet.pdf
100UF 450V 25X35MM 85C 5000H datasheet.pdf