3M 5602-22-0142A-300
5602-22-0142A-300 picture photo
Mfg. Part Number
5602-22-0142A-300
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
CABLE SATA 3.0 ST-ST 0.30M
Datasheet Download
5602-22-0142A-300.pdf
Availability of 5602-22-0142A-300
QUANTITY
5602-22-0142A-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-22-0142A-300
Internal Part NumberEIS-5602-22-0142A-300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series5602
Cable ConnectorsSATA
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle
GenderFemale to Female
Fastening TypePush-Pull
Features-
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageInternal
Length0.98' (300mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-22-0142A-300
Related Links5602-22-, 5602-22-0142A-300 Datasheet, 3M Distributor
5602-22-0142A-300 Details Description
Related parts for 5602-22-0142A-300
CONN HEADER 4POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 75MA SOT89-3 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.2A (Flash) Backlight, Camera Flash datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
A4 NETWORK DRIVE SINGLE & THREE datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf