3M 5602-44-0142A-700
5602-44-0142A-700 picture photo
Mfg. Part Number
5602-44-0142A-700
Brief Description
SATA 3.0 ST-ST LATCH 30AWG 0.70M
Datasheet Download
5602-44-0142A-700.pdf
Availability of 5602-44-0142A-700
QUANTITY
5602-44-0142A-700 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-44-0142A-700
Internal Part NumberEIS-5602-44-0142A-700
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle
GenderFemale to Female
Fastening TypeLatch Lock
UsageInternal
Length2.30' (700.00mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-44-0142A-700
Related Links5602-44-, 5602-44-0142A-700 Datasheet, 3M Distributor
5602-44-0142A-700 Details Description
Related parts for 5602-44-0142A-700
DIODE SCHOTTKY DETECTOR SOD-523 datasheet.pdf
FILTER FEEDTHROUGH AC 250A Y2 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 289BGA datasheet.pdf
RES SMD 0.0OHM JUMPER 1/10W 0603 datasheet.pdf