3M 5602-44-0142A-700
5602-44-0142A-700 picture photo
Mfg. Part Number
5602-44-0142A-700
Manufacturer
Product Category
Pluggable Cables
Brief Description
SATA 3.0 ST-ST LATCH 30AWG 0.70M
Datasheet Download
5602-44-0142A-700.pdf
Availability of 5602-44-0142A-700
QUANTITY
5602-44-0142A-700 Order Process
Ship out your order
Specifications of 5602-44-0142A-700
Internal Part NumberEIS-5602-44-0142A-700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents3M System Integrator Program Case Study
Product Training ModulesTwin Axial Cable Assembly for PCI Express Extended Card Applications
Featured ProductTwin Axial Cables
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyPluggable Cables
Series5602
Cable ConnectorsSATA
Number of Positions7
Connector TypeReceptacle to Receptacle
GenderFemale to Female
Fastening TypeLatch Lock
Features-
Cable TypeFlat, Twin Axial
UsageInternal
Length2.30' (700.00mm)
ColorSilver
ShieldingShielded
Wire Gauge30 AWG
Current - Max/Contact-
Frequency - Max-
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5602-44-0142A-700
Related Links5602-44-, 5602-44-0142A-700 Datasheet, 3M Distributor
5602-44-0142A-700 Details Description
Related parts for 5602-44-0142A-700
IC MODEM CONTROLLER 44-LQFP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP24S/AE24M/X datasheet.pdf
IC DUAL UART 64BYTE 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 15MM datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 30 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
WASHER FLAT M6 NYLON datasheet.pdf
CRYSTAL 28.63636 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf