Vishay/BCcomponents 562R10TSQ82
562R10TSQ82 picture photo
Mfg. Part Number
562R10TSQ82
Brief Description
CAP CER 82PF 1KV X5F RADIAL
Datasheet Download
562R10TSQ82.pdf
Availability of 562R10TSQ82
QUANTITY
562R10TSQ82 Order Process
Ship out your order
Specifications of 562R10TSQ82
Internal Part NumberEIS-562R10TSQ82
PackagingBulk
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.252" Dia (6.40mm)
Height - Seated (Max)0.377" (9.58mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)562R10TSQ82
Related Links562R1, 562R10TSQ82 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
562R10TSQ82 Details Description
Related parts for 562R10TSQ82
DIODE GEN PURP 50V 60A DO203AB datasheet.pdf
CABLE TIE STD BLK 7.4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN AC INLET 4.8MM TAB FLNG MNT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 5W SMBJ datasheet.pdf