Vishay/BCcomponents 564R60GAD47
564R60GAD47 picture photo
Mfg. Part Number
564R60GAD47
Brief Description
CAP CER 4700PF 6KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
564R60GAD47.pdf
Availability of 564R60GAD47
QUANTITY
564R60GAD47 Order Process
Ship out your order
Specifications of 564R60GAD47
Internal Part NumberEIS-564R60GAD47
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package125
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
Height - Seated (Max)0.976" (24.80mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564R60GAD47
Related Links564R6, 564R60GAD47 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564R60GAD47 Details Description
Related parts for 564R60GAD47
RES SMD 91 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM T/H datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SKT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf