Vishay/BCcomponents 564RAA602EF221MA16
564RAA602EF221MA16 picture photo
Mfg. Part Number
564RAA602EF221MA16
Brief Description
CAP CER 220PF 6KV RADIAL
Datasheet Download
564RAA602EF221MA16.pdf
Availability of 564RAA602EF221MA16
QUANTITY
564RAA602EF221MA16 Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RAA602EF221MA16
Internal Part NumberEIS-564RAA602EF221MA16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RAA602EF221MA16
Related Links564RAA602, 564RAA602EF221MA16 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RAA602EF221MA16 Details Description
Related parts for 564RAA602EF221MA16
FIXED IND 100UH 2.815A 84 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GEN FIELD PRG 24-QFN datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN MINI SAS RCPT W/CAGE R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ER BR P/G 18 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 200W datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 3.2A SYNC 16QFN datasheet.pdf