Vishay/BCcomponents 564RAA602EF221MA16
564RAA602EF221MA16 picture photo
Mfg. Part Number
564RAA602EF221MA16
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 6KV RADIAL
Datasheet Download
564RAA602EF221MA16.pdf
Availability of 564RAA602EF221MA16
QUANTITY
564RAA602EF221MA16 Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RAA602EF221MA16
Internal Part NumberEIS-564RAA602EF221MA16
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 564R
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RAA602EF221MA16
Related Links564RAA602, 564RAA602EF221MA16 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RAA602EF221MA16 Details Description
Related parts for 564RAA602EF221MA16
FUSE CERAMIC 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
CONN RING 90DEG 4AWG #1/4 P-G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SEALED 4POS datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W NPN NO M12 datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS BOX MNT PIN datasheet.pdf