Vishay/BCcomponents 564RC0GAA202EC100J
564RC0GAA202EC100J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAA202EC100J
Brief Description
CAP CER 10PF 2KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAA202EC100J.pdf
Availability of 564RC0GAA202EC100J
QUANTITY
564RC0GAA202EC100J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAA202EC100J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAA202EC100J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAA202EC100J
Related Links564RC0GAA, 564RC0GAA202EC100J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAA202EC100J Details Description
Related parts for 564RC0GAA202EC100J
CONN PLUG 1POS W/PINS datasheet.pdf
IC CIRCUIT PROTECTR 1LINE 18SOIC datasheet.pdf
QKE HDR SS RA DP datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
FUSE 25A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 910 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG 4POS PIN A CODE datasheet.pdf