Vishay/BCcomponents 564RC0GAA202EG270J
564RC0GAA202EG270J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAA202EG270J
Brief Description
CAP CER 27PF 2KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAA202EG270J.pdf
Availability of 564RC0GAA202EG270J
QUANTITY
564RC0GAA202EG270J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAA202EG270J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAA202EG270J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAA202EG270J
Related Links564RC0GAA, 564RC0GAA202EG270J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAA202EG270J Details Description
Related parts for 564RC0GAA202EG270J
CONN HEADER 20POS 2MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1.8V 10.8W OUT datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT DUAL 16-SOP datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE 19COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HDR 72POS 2.54MM PRESS FIT datasheet.pdf