Vishay/BCcomponents 564RC0GAA302EK560J
564RC0GAA302EK560J picture photo
Mfg. Part Number
564RC0GAA302EK560J
Brief Description
CAP CER 56PF 3KV NP0 RADIAL
Datasheet Download
564RC0GAA302EK560J.pdf
Availability of 564RC0GAA302EK560J
QUANTITY
564RC0GAA302EK560J Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0GAA302EK560J
Internal Part NumberEIS-564RC0GAA302EK560J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance56pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0GAA302EK560J
Related Links564RC0GAA, 564RC0GAA302EK560J Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0GAA302EK560J Details Description
Related parts for 564RC0GAA302EK560J
SIDACTOR 2CHP 90/180V 250A TO220 datasheet.pdf
CONN MALE RCPT 3+PE SCREW SILVR datasheet.pdf
IC INV OPEN-DRAIN OUTPUT 5TSSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7265 A/D CONV datasheet.pdf
OSC XO 12.345678MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf