Vishay/BCcomponents 564RC0JAJ602EF3R3D
564RC0JAJ602EF3R3D picture photo
Mfg. Part Number
564RC0JAJ602EF3R3D
Brief Description
CAP CER 3.3PF 6KV C0J RADIAL
Datasheet Download
564RC0JAJ602EF3R3D.pdf
Availability of 564RC0JAJ602EF3R3D
QUANTITY
564RC0JAJ602EF3R3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0JAJ602EF3R3D
Internal Part NumberEIS-564RC0JAJ602EF3R3D
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientC0J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0JAJ602EF3R3D
Related Links564RC0JAJ, 564RC0JAJ602EF3R3D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0JAJ602EF3R3D Details Description
Related parts for 564RC0JAJ602EF3R3D
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN FEMALE 12POS INLINE STRGHT datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT 1-5V datasheet.pdf
IC 8BIT PIPELINE REG 24-SOIC datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 84.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WIRE T LEAD PLASTIC 18AG BK 1000 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV 4CH DARL 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf