Vishay/BCcomponents 564RC0JAJ602EF3R3D
564RC0JAJ602EF3R3D picture photo
Mfg. Part Number
564RC0JAJ602EF3R3D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 6KV C0J RADIAL
Datasheet Download
564RC0JAJ602EF3R3D.pdf
Availability of 564RC0JAJ602EF3R3D
QUANTITY
564RC0JAJ602EF3R3D Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0JAJ602EF3R3D
Internal Part NumberEIS-564RC0JAJ602EF3R3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 564R
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientC0J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0JAJ602EF3R3D
Related Links564RC0JAJ, 564RC0JAJ602EF3R3D Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0JAJ602EF3R3D Details Description
Related parts for 564RC0JAJ602EF3R3D
CONN EDGECARD 22POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 680PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4CH 16DHVQFN datasheet.pdf
RES 825 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 100A ADD-A-PAK datasheet.pdf
4MM MICROLEAD TO .031 J SILIC 1 datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf