Vishay/BCcomponents 564RC0KAA502EE1R0C
564RC0KAA502EE1R0C picture photo
Mfg. Part Number
564RC0KAA502EE1R0C
Brief Description
CAP CER 1PF 5KV C0K RADIAL
Datasheet Download
564RC0KAA502EE1R0C.pdf
Availability of 564RC0KAA502EE1R0C
QUANTITY
564RC0KAA502EE1R0C Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RC0KAA502EE1R0C
Internal Part NumberEIS-564RC0KAA502EE1R0C
PackagingBulk
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RC0KAA502EE1R0C
Related Links564RC0KAA, 564RC0KAA502EE1R0C Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RC0KAA502EE1R0C Details Description
Related parts for 564RC0KAA502EE1R0C
IC MPU I186 20MHZ 68CPGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-10V 120W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .254M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf