Vishay/BCcomponents 564RX7RAA602EF271K
564RX7RAA602EF271K picture photo
Mfg. Part Number
564RX7RAA602EF271K
Brief Description
CAP CER 270PF 6KV X7R RADIAL
Datasheet Download
564RX7RAA602EF271K.pdf
Availability of 564RX7RAA602EF271K
QUANTITY
564RX7RAA602EF271K Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RX7RAA602EF271K
Internal Part NumberEIS-564RX7RAA602EF271K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RX7RAA602EF271K
Related Links564RX7RAA, 564RX7RAA602EF271K Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RX7RAA602EF271K Details Description
Related parts for 564RX7RAA602EF271K
CONN RECEPT 15POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
EMI FILTER 30A DIN RAIL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 2.048MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 442 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 53 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
12POS REVERSE PICOFLEX SMD HDR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf