Vishay/BCcomponents 564RY5FRK202EC221K
564RY5FRK202EC221K picture photo
Mfg. Part Number
564RY5FRK202EC221K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 2KV Y5F RADIAL
Datasheet Download
564RY5FRK202EC221K.pdf
Availability of 564RY5FRK202EC221K
QUANTITY
564RY5FRK202EC221K Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RY5FRK202EC221K
Internal Part NumberEIS-564RY5FRK202EC221K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 564R
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5F
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesLow Dissipation Factor
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RY5FRK202EC221K
Related Links564RY5FRK, 564RY5FRK202EC221K Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RY5FRK202EC221K Details Description
Related parts for 564RY5FRK202EC221K
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC datasheet.pdf
RES 34 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE STR SGL-END MALE 4POS 4M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 100' datasheet.pdf
ELECT COND ACRYLIC 0.5"X36YDS datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FEMALE 17POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK PWM 20MLPQ datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf