Vishay/BCcomponents 564RY5SJM302EJ392M
564RY5SJM302EJ392M picture photo
Mfg. Part Number
564RY5SJM302EJ392M
Brief Description
CAP CER 3900PF 3KV Y5S RADIAL
Datasheet Download
564RY5SJM302EJ392M.pdf
Availability of 564RY5SJM302EJ392M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
564RY5SJM302EJ392M Order Process
Ship out your order
Specifications of 564RY5SJM302EJ392M
Internal Part NumberEIS-564RY5SJM302EJ392M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientY5S
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)564RY5SJM302EJ392M
Related Links564RY5SJM, 564RY5SJM302EJ392M Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
564RY5SJM302EJ392M Details Description
Related parts for 564RY5SJM302EJ392M
SKT TRAN ICE17C75X/18C6X8 64TQFP datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP14S/AE14M/CDP14S datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 2.89UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PATCHCORD TWIN 3-COND 1.0FT datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.3W DO41 datasheet.pdf