Murata Electronics North America 5660-4.7UH
5660-4.7UH picture photo
Mfg. Part Number
5660-4.7UH
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
5660-4.7UH.pdf
Availability of 5660-4.7UH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
5660-4.7UH Order Process
Ship out your order
Specifications of 5660-4.7UH
Internal Part NumberEIS-5660-4.7UH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 5660-4.7UH today.
Series5660-4
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-5660-4.7UH
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links5660-, 5660-4.7UH Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
5660-4.7UH Details Description
Related parts for 5660-4.7UH
JUMPER-H1500TR/A3048S/X 8" datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 4A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SMT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
06 MALE CRIMP L/BORE F/LATCHED datasheet.pdf
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf