FFF 57202-G51-17ULF
57202-G51-17ULF picture photo
Mfg. Part Number
57202-G51-17ULF
Brief Description
CONN HEADER STRT
Datasheet Download
57202-G51-17ULF.pdf
Availability of 57202-G51-17ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
57202-G51-17ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 57202-G51-17ULF
Internal Part NumberEIS-57202-G51-17ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package17
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.079" (2.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)57202-G51-17ULF
Related Links57202-G, 57202-G51-17ULF Datasheet, FFF Distributor
57202-G51-17ULF Details Description
Related parts for 57202-G51-17ULF
DIODE ZENER 22V 300MW SMT3 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION NCP2823B datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 178 TYPED 32POS datasheet.pdf
CONN SMD HDR R/A NPEGS GOLD 8POS datasheet.pdf
NOSG,STR,SNB,PSA datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CDMA EVDO A datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf