Vishay/Sprague 572D336X9010A2T
572D336X9010A2T picture photo
Mfg. Part Number
572D336X9010A2T
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 1206
Datasheet Download
572D336X9010A2T.pdf
Availability of 572D336X9010A2T
QUANTITY
572D336X9010A2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 572D336X9010A2T
Internal Part NumberEIS-572D336X9010A2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)572D336X9010A2T
Related Links572D336, 572D336X9010A2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
572D336X9010A2T Details Description
Related parts for 572D336X9010A2T
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 3C030FS-4,5C1-2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 35W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG ASSY 8POS datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf