E-T-A 583-G111-K1M1-D1S1U-2A
583-G111-K1M1-D1S1U-2A picture photo
Mfg. Part Number
583-G111-K1M1-D1S1U-2A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A 200VAC 28VDC
Datasheet Download
583-G111-K1M1-D1S1U-2A.pdf
Availability of 583-G111-K1M1-D1S1U-2A
QUANTITY
583-G111-K1M1-D1S1U-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 583-G111-K1M1-D1S1U-2A
Internal Part NumberEIS-583-G111-K1M1-D1S1U-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series583
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles3
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)583-G111-K1M1-D1S1U-2A
Related Links583-G111-K1, 583-G111-K1M1-D1S1U-2A Datasheet, E-T-A Distributor
583-G111-K1M1-D1S1U-2A Details Description
Related parts for 583-G111-K1M1-D1S1U-2A
FIXED IND 820UH 1.7A 390 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 10POS R/A TIN datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 5A 110V datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMB datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf