FFF 59112-G22-25-037LF
59112-G22-25-037LF picture photo
Mfg. Part Number
59112-G22-25-037LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
MTK R/R STR HDR
Datasheet Download
59112-G22-25-037LF.pdf
Availability of 59112-G22-25-037LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59112-G22-25-037LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59112-G22-25-037LF
Internal Part NumberEIS-59112-G22-25-037LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.323" (8.20mm)
Length - Post (Mating)0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height0.146" (3.70mm)
Length - Tail0.098" (2.50mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59112-G22-25-037LF
Related Links59112-G22, 59112-G22-25-037LF Datasheet, FFF Distributor
59112-G22-25-037LF Details Description
Related parts for 59112-G22-25-037LF
SIDACTOR 4CHP 25/50V 400A MS013 datasheet.pdf
IC XDCP SGL 32-TAP 10K 8-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL X,RED datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 14PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf