FFF 59112-G26-25-057
59112-G26-25-057 picture photo
Mfg. Part Number
59112-G26-25-057
Brief Description
CONN STACKER 50POS 2MM T/H
Datasheet Download
59112-G26-25-057.pdf
Availability of 59112-G26-25-057
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
59112-G26-25-057 Order Process
Ship out your order
Specifications of 59112-G26-25-057
Internal Part NumberEIS-59112-G26-25-057
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLReceptacle Minitek, Plug Minitek 26/Dec/2014
PCN Design/SpecificationRaw Plastic PCT to PA4T 10/May/2013
PCN Assembly/OriginMinitek 2.00mm 29/Oct/2011
Standard Package1,400
PackagingBulk
Number of Positions50
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.402" (10.20mm)
Length - Post (Mating)0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height0.224" (5.70mm)
Length - Tail0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59112-G26-25-057
Related Links59112-G2, 59112-G26-25-057 Datasheet, FFF Distributor
59112-G26-25-057 Details Description
Related parts for 59112-G26-25-057
CONN HEADER 6POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PAR 20POWERSO datasheet.pdf
HEADER DOUBLE 40POS .050" T/H datasheet.pdf
CAP ARRAY 18PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
DSUB FE 17W2 CRIMP INSULATOR datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf