Dialight 5912201007HF
5912201007HF picture photo
Mfg. Part Number
5912201007HF
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED PRISM 3MM RND HI INT GRN SMD
Datasheet Download
5912201007HF.pdf
Availability of 5912201007HF
QUANTITY
5912201007HF Order Process
Ship out your order
Specifications of 5912201007HF
Internal Part NumberEIS-5912201007HF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series591
PackagingTape & Reel (TR)
Color-
Wavelength - Peak-
Configuration-
Current-
Millicandela Rating-
Viewing Angle-
Lens Type-
Lens Style/Size-
Voltage Rating-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5912201007HF
Related Links591220, 5912201007HF Datasheet, Dialight Distributor
5912201007HF Details Description
Related parts for 5912201007HF
CONN HEADER 2MM DUAL STR 26POS datasheet.pdf
RES SMD 5.9KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 14DSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC RS232 5K STEPS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
SOIC-8 STENCIL datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 7C datasheet.pdf