FFF 59132-G34-03-050LF
59132-G34-03-050LF picture photo
Mfg. Part Number
59132-G34-03-050LF
Brief Description
MTK R/R STR HDR
Datasheet Download
59132-G34-03-050LF.pdf
Availability of 59132-G34-03-050LF
QUANTITY
59132-G34-03-050LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59132-G34-03-050LF
Internal Part NumberEIS-59132-G34-03-050LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Number of Positions6
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.614" (15.60mm)
Length - Post (Mating)0.299" (7.60mm)
Length - Stack Height0.197" (5.00mm)
Length - Tail0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59132-G34-03-050LF
Related Links59132-G34, 59132-G34-03-050LF Datasheet, FFF Distributor
59132-G34-03-050LF Details Description
Related parts for 59132-G34-03-050LF
IC FLASH 64MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 255MA 5.2 OHM datasheet.pdf