| Internal Part Number | EIS-59135-4-U-05-A | |
| Series | 59135 | |
| Output Type | SPST-NC | |
| Type | Reed Switch | |
| Actuator Material | Magnet | |
| Termination Style | Wire Leads | |
| Frequency | - | |
| Voltage - Supply | - | |
| Must Operate | 13.50mm | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 59135-4-U-05-A | |
| Related Links | 59135-4, 59135-4-U-05-A Datasheet, Littelfuse Distributor | |
 | 951462-8011106-AR | CONN HDR STR STACK 62POS 2MM T/H | datasheet.pdf | |
 | MCT06030D5900BP100 | RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0603 | datasheet.pdf | |
 | RN55D9531FR36 | RES 9.53K OHM 1/8W 1% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | RP73PF1J100RBTDF | RES SMD 100 OHM 0.1% 1/6W 0603 | datasheet.pdf | |
 | 89H32NT8BG2ZCHLI8 | IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA | datasheet.pdf | |
 | LQW18AN43NJ80D | FIXED IND 43NH 840MA 210 MOHM | datasheet.pdf | |
 | ATS-13A-165-C2-R0 | HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 | datasheet.pdf | |
 | TPSMA9.1HE3_A/I | TVS DIODE 7.37VWM 13.8VC SMA | datasheet.pdf | |
 | T38235-17-0 | Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) | datasheet.pdf | |
 | L177SDEH09SOL2RM8 | D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder | datasheet.pdf | |
 | 2106212-1 | CONN SSL RCPT & BLADE 2POS 4MM | datasheet.pdf | |