Vishay/Sprague 591D107X9010D2T15H
591D107X9010D2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D107X9010D2T15H
Brief Description
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
591D107X9010D2T15H.pdf
Availability of 591D107X9010D2T15H
QUANTITY
591D107X9010D2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D107X9010D2T15H
Internal Part NumberEIS-591D107X9010D2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D107X9010D2T15H
Related Links591D107X9, 591D107X9010D2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D107X9010D2T15H Details Description
Related parts for 591D107X9010D2T15H
CONN HEADER VERT .100 17POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO220AA datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
RES 11K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf