Vishay/Sprague 591D226X9004A2T15H
591D226X9004A2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D226X9004A2T15H
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 1507
Datasheet Download
591D226X9004A2T15H.pdf
Availability of 591D226X9004A2T15H
QUANTITY
591D226X9004A2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D226X9004A2T15H
Internal Part NumberEIS-591D226X9004A2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.2 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D226X9004A2T15H
Related Links591D226X9, 591D226X9004A2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D226X9004A2T15H Details Description
Related parts for 591D226X9004A2T15H
IDC CABLE - MDM40T/MC40M/X datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
TERM RING VYL 16-14AWG 1/4 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W MONO AB 8HVSON datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 3A DO201AD datasheet.pdf
DSP 16BIT W/DDR CTRLR 400-MAPBGA datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
6765 POWER ENTRY MODUL 10A 70C datasheet.pdf
RES SMD 2.61M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 33UF 25V 2917 datasheet.pdf