Vishay/Sprague 591D685X9025D2T15H
591D685X9025D2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D685X9025D2T15H
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
591D685X9025D2T15H.pdf
Availability of 591D685X9025D2T15H
QUANTITY
591D685X9025D2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D685X9025D2T15H
Internal Part NumberEIS-591D685X9025D2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)650 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D685X9025D2T15H
Related Links591D685X9, 591D685X9025D2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D685X9025D2T15H Details Description
Related parts for 591D685X9025D2T15H
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
SWITCH KNOB SERR 0.5" BLACK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 4.33"L X 4.33"W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
26500 28C 24#20 4#12 P PLUG SS datasheet.pdf
AB 48C 48#16 PIN PLUG datasheet.pdf
24 BIT 192KHZ STEREO DAC WITH HEADPHONE BUFFER IC datasheet.pdf