Vishay/Sprague 591D686X0010C2T15H
591D686X0010C2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D686X0010C2T15H
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2812
Datasheet Download
591D686X0010C2T15H.pdf
Availability of 591D686X0010C2T15H
QUANTITY
591D686X0010C2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D686X0010C2T15H
Internal Part NumberEIS-591D686X0010C2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)190 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D686X0010C2T15H
Related Links591D686X0, 591D686X0010C2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D686X0010C2T15H Details Description
Related parts for 591D686X0010C2T15H
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3.28 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 500' datasheet.pdf
IC SBC CAN HS 5.0V 32SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf