Vishay/Sprague 591D686X0010D2T15H
591D686X0010D2T15H picture photo
Mfg. Part Number
591D686X0010D2T15H
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
591D686X0010D2T15H.pdf
Availability of 591D686X0010D2T15H
QUANTITY
591D686X0010D2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 591D686X0010D2T15H
Internal Part NumberEIS-591D686X0010D2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)591D686X0010D2T15H
Related Links591D686X0, 591D686X0010D2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
591D686X0010D2T15H Details Description
Related parts for 591D686X0010D2T15H
SW ROTRY ADJ LVR ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 55POS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.46A 146 MOHM datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 625NM 40MCD RED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf