FFF 59202-G28-12A051LF
59202-G28-12A051LF picture photo
Mfg. Part Number
59202-G28-12A051LF
Brief Description
MTK R/R SMT HDR
Datasheet Download
59202-G28-12A051LF.pdf
Availability of 59202-G28-12A051LF
QUANTITY
59202-G28-12A051LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59202-G28-12A051LF
Internal Part NumberEIS-59202-G28-12A051LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Positions24
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.397" (10.10mm)
Length - Post (Mating)0.197" (5.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59202-G28-12A051LF
Related Links59202-G28, 59202-G28-12A051LF Datasheet, FFF Distributor
59202-G28-12A051LF Details Description
Related parts for 59202-G28-12A051LF
SSD 3.5" IDEP 16GB datasheet.pdf
GDT 230V 15% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 500MA DO213 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONVOLUTED TUBING 1 1/2'' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf