FFF 59202-H28-04-066LF
59202-H28-04-066LF picture photo
Mfg. Part Number
59202-H28-04-066LF
Brief Description
CONN STACKER
Datasheet Download
59202-H28-04-066LF.pdf
Availability of 59202-H28-04-066LF
QUANTITY
59202-H28-04-066LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 59202-H28-04-066LF
Internal Part NumberEIS-59202-H28-04-066LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingBulk
Number of Positions8
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.397" (10.10mm)
Length - Post (Mating)0.138" (3.50mm)
Length - Stack Height0.260" (6.60mm)
Contact Finish - Post (Mating)Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating)Flash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)59202-H28-04-066LF
Related Links59202-H28, 59202-H28-04-066LF Datasheet, FFF Distributor
59202-H28-04-066LF Details Description
Related parts for 59202-H28-04-066LF
RES SMD 36 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP 5-TSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
INDICATOR 24V 6MM FLUSH BLUE datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 100MM 12-24V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
BALL, STEEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf