Vishay/Sprague 592D106X9010A4T15H
592D106X9010A4T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D106X9010A4T15H
Brief Description
CAP TANT 10UF 10V 10% 1507
Datasheet Download
592D106X9010A4T15H.pdf
Availability of 592D106X9010A4T15H
QUANTITY
592D106X9010A4T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D106X9010A4T15H
Internal Part NumberEIS-592D106X9010A4T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.6 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D106X9010A4T15H
Related Links592D106X9, 592D106X9010A4T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D106X9010A4T15H Details Description
Related parts for 592D106X9010A4T15H
RES SMD 2.32KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 150MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 28A 8DFN datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 10' NM TNCM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN 4POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf