Vishay/Sprague 592D107X9004R2T15H
592D107X9004R2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D107X9004R2T15H
Brief Description
CAP TANT 100UF 4V 10% 2824
Datasheet Download
592D107X9004R2T15H.pdf
Availability of 592D107X9004R2T15H
QUANTITY
592D107X9004R2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D107X9004R2T15H
Internal Part NumberEIS-592D107X9004R2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D107X9004R2T15H
Related Links592D107X9, 592D107X9004R2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D107X9004R2T15H Details Description
Related parts for 592D107X9004R2T15H
FIXED IND 100UH 540MA 535 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV 5DSBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.63UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 115V datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM A 15V datasheet.pdf