Vishay/Sprague 592D157X0010C2T15H
592D157X0010C2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D157X0010C2T15H
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2812
Datasheet Download
592D157X0010C2T15H.pdf
Availability of 592D157X0010C2T15H
QUANTITY
592D157X0010C2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D157X0010C2T15H
Internal Part NumberEIS-592D157X0010C2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)170 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D157X0010C2T15H
Related Links592D157X0, 592D157X0010C2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D157X0010C2T15H Details Description
Related parts for 592D157X0010C2T15H
RES 24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 100QFP datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
AHC HIGH PIN COUNT TSSOP-16 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220F datasheet.pdf