Vishay/Sprague 592D157X9010D2T15H
592D157X9010D2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D157X9010D2T15H
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
592D157X9010D2T15H.pdf
Availability of 592D157X9010D2T15H
QUANTITY
592D157X9010D2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D157X9010D2T15H
Internal Part NumberEIS-592D157X9010D2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)250 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D157X9010D2T15H
Related Links592D157X9, 592D157X9010D2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D157X9010D2T15H Details Description
Related parts for 592D157X9010D2T15H
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N CH 40V 22A POWER 56 datasheet.pdf