Vishay/Sprague 592D226X9016C2W15H
592D226X9016C2W15H picture photo
Mfg. Part Number
592D226X9016C2W15H
Brief Description
CAP TANT 22UF 16V 10% 2812
Datasheet Download
592D226X9016C2W15H.pdf
Availability of 592D226X9016C2W15H
QUANTITY
592D226X9016C2W15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D226X9016C2W15H
Internal Part NumberEIS-592D226X9016C2W15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D226X9016C2W15H
Related Links592D226X9, 592D226X9016C2W15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D226X9016C2W15H Details Description
Related parts for 592D226X9016C2W15H
IC SWITCH DUAL SPST 14DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 13POS datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD ACCY ETH CLICK MIKROBUS datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf