Vishay/Sprague 592D336X0010D2W15H
592D336X0010D2W15H picture photo
Mfg. Part Number
592D336X0010D2W15H
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
592D336X0010D2W15H.pdf
Availability of 592D336X0010D2W15H
QUANTITY
592D336X0010D2W15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D336X0010D2W15H
Internal Part NumberEIS-592D336X0010D2W15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 592D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D336X0010D2W15H
Related Links592D336X0, 592D336X0010D2W15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D336X0010D2W15H Details Description
Related parts for 592D336X0010D2W15H
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 5% 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
750 TB RIS CLA 180 SOLID datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 4.2V 320W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W datasheet.pdf