Vishay/Sprague 592D337X06R3D2T16H
592D337X06R3D2T16H picture photo
Mfg. Part Number
592D337X06R3D2T16H
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
592D337X06R3D2T16H.pdf
Availability of 592D337X06R3D2T16H
QUANTITY
592D337X06R3D2T16H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D337X06R3D2T16H
Internal Part NumberEIS-592D337X06R3D2T16H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)120 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D337X06R3D2T16H
Related Links592D337X0, 592D337X06R3D2T16H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D337X06R3D2T16H Details Description
Related parts for 592D337X06R3D2T16H
FIXED IND 47UH 1.8A 115 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE PTFE 3.5 MIL 2" X 36YD datasheet.pdf
HDWR V-LINK HCS CONN/CRIMP SIMPL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS R/A PCB PIN SN datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE ANGL CMR 30M datasheet.pdf
OSC XO 26.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf