Vishay/Sprague 592D337X06W3D2T20H
592D337X06W3D2T20H picture photo
Mfg. Part Number
592D337X06W3D2T20H
Brief Description
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
592D337X06W3D2T20H.pdf
Availability of 592D337X06W3D2T20H
QUANTITY
592D337X06W3D2T20H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D337X06W3D2T20H
Internal Part NumberEIS-592D337X06W3D2T20H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D337X06W3D2T20H
Related Links592D337X0, 592D337X06W3D2T20H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D337X06W3D2T20H Details Description
Related parts for 592D337X06W3D2T20H
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 940MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf