Vishay/Sprague 592D685X0025D2T15H
592D685X0025D2T15H picture photo
Mfg. Part Number
592D685X0025D2T15H
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
592D685X0025D2T15H.pdf
Availability of 592D685X0025D2T15H
QUANTITY
592D685X0025D2T15H Order Process
Ship out your order
Specifications of 592D685X0025D2T15H
Internal Part NumberEIS-592D685X0025D2T15H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.3 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)592D685X0025D2T15H
Related Links592D685X0, 592D685X0025D2T15H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
592D685X0025D2T15H Details Description
Related parts for 592D685X0025D2T15H
IC REG LDO 3V 0.15A SOT89-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.3V 12TDFN datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONN STACKED SFP+ 2X2 80POS datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 41POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf