Vishay/Sprague 593D107X9004B2TE3
593D107X9004B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D107X9004B2TE3
Brief Description
CAP TANT 100UF 4V 10% 1411
Datasheet Download
593D107X9004B2TE3.pdf
Availability of 593D107X9004B2TE3
QUANTITY
593D107X9004B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D107X9004B2TE3
Internal Part NumberEIS-593D107X9004B2TE3
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)450 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D107X9004B2TE3
Related Links593D107X, 593D107X9004B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D107X9004B2TE3 Details Description
Related parts for 593D107X9004B2TE3
TRANSF TELE COUP 600:287 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
IC TXRX LIN 3.3V LDO/WWDT 20-QFN datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
STANDOFF INSULATOR STANYL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TOGGLE SWITCH GRD W/REV KEY WAY datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf