Vishay/Sprague 593D335X0025B2TE3
593D335X0025B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D335X0025B2TE3
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 1411
Datasheet Download
593D335X0025B2TE3.pdf
Availability of 593D335X0025B2TE3
QUANTITY
593D335X0025B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D335X0025B2TE3
Internal Part NumberEIS-593D335X0025B2TE3
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D335X0025B2TE3
Related Links593D335X, 593D335X0025B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D335X0025B2TE3 Details Description
Related parts for 593D335X0025B2TE3
CAP 100MF -20% +80% 5V T/H datasheet.pdf