Vishay/Sprague 593D336X9020D2TE3
593D336X9020D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D336X9020D2TE3
Brief Description
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
593D336X9020D2TE3.pdf
Availability of 593D336X9020D2TE3
QUANTITY
593D336X9020D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D336X9020D2TE3
Internal Part NumberEIS-593D336X9020D2TE3
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D336X9020D2TE3
Related Links593D336X, 593D336X9020D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D336X9020D2TE3 Details Description
Related parts for 593D336X9020D2TE3
RELAY SSR 50A 240VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 28-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 10MSPS DIFF 32LFCSP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS SMT GOLD datasheet.pdf