Vishay/Sprague 593D337X9010E2TE3
593D337X9010E2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D337X9010E2TE3
Brief Description
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
593D337X9010E2TE3.pdf
Availability of 593D337X9010E2TE3
QUANTITY
593D337X9010E2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D337X9010E2TE3
Internal Part NumberEIS-593D337X9010E2TE3
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.170" (4.32mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D337X9010E2TE3
Related Links593D337X, 593D337X9010E2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D337X9010E2TE3 Details Description
Related parts for 593D337X9010E2TE3
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AC datasheet.pdf
OSC VCXO 19.44MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR20S/AE20G/CPC20S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 2POS datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-B-120-E2) datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf