Vishay/Sprague 593D686X0004B2TE3
593D686X0004B2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D686X0004B2TE3
Brief Description
CAP TANT 68UF 4V 20% 1411
Datasheet Download
593D686X0004B2TE3.pdf
Availability of 593D686X0004B2TE3
QUANTITY
593D686X0004B2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D686X0004B2TE3
Internal Part NumberEIS-593D686X0004B2TE3
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1411 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.11mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D686X0004B2TE3
Related Links593D686X, 593D686X0004B2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D686X0004B2TE3 Details Description
Related parts for 593D686X0004B2TE3
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
PLUGGABLE OPTOCOUPLER 5VDC 5A datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V C0G 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 250MA 3W datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TOOL PRESS ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf