Vishay/Sprague 594D156X0035D2T
594D156X0035D2T picture photo
Mfg. Part Number
594D156X0035D2T
Brief Description
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
594D156X0035D2T.pdf
Availability of 594D156X0035D2T
QUANTITY
594D156X0035D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D156X0035D2T
Internal Part NumberEIS-594D156X0035D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D156X0035D2T
Related Links594D156, 594D156X0035D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D156X0035D2T Details Description
Related parts for 594D156X0035D2T
COM MODE CHOKE EPOX POT 1700UH datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 1/0AWG SILVER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 744 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP XB-D RED datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZHV6 PG21 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf